Feministická avantgarda

12.12.2018  Jihomoravský kraj  | 

Skupinová mezinárodní výstava Feministická avantgarda představí mimořádná díla umělkyň, tvořících v sedmdesátých až devadesátých letech minulého století na feministické téma. Práce na emancipační témata ze soukromé rakouské sbírky SAMMLUNG VERBUND pocházejí od světově významných umělkyň.

Více

We will not change our show

21.2.2019  Jihomoravský kraj  | 

Výstava We Will Not Change Our Show sdružuje umělce pocházející ze střední a východní Evropy, tvořící v různých médiích a zabývající se různorodými aspekty vyjádření vlastní queer identity. Kurátorská pozice vychází z ideje svobody slova a uměleckého vyjádření. Předpokladem je přesvědčení, že diskuze o citlivých otázkách spojených s queer tematikou může přispět k narušení patriarchálního statu quo, jenž často vylučuje a diskriminuje menšiny.

Více

Konference "Break The Silence"

22.2.2019  Praha  | 

Spolek Common Law Society ve spolupráci s proFem – centrum pro oběti domácího a sexuálního násilí, o.p.s., Vás srdečně zve na konferenci a následný mini moot court k tématu sexuálního násilí, s názvem BREAK THE SILENCE, konanou 22. února 2019.

Více
feminismus.czČlánky › Afganistan - príprava učiteľov

Afganistan - príprava učiteľov

12. březen 2003  | UNICEF
Projekt zdôrazňuje odbornú prípravu žien, ktorým bola doteraz možnosť vzdelania odopretá.
V roku 2003 si 70.000 afgánskych pedagógov/ičiek zvýši kvalifikáciu na kurzoch UNICEF. Iba 15 percent v súčasnosti pôsobiacich učiteľov má odborné pedagiogické vzdelanie.

Projekt zdôrazňuje odbornú prípravu žien, ktorým bola doteraz možnosť vzdelania odopretá a podporuje interaktívnu výučbu, vrátane zručností dôležitých pre život. Je to tiež cesta, ako deti varovať pred mínami, ktoré si v Afganistáne vyžiadajú každý mesiac až 300 obetí, najčastejšie deti.


upravené redakciou

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.