Feministický a queer tábor 2018 / Feminist and Queer Camp 2018

31.8.2018  

Zveme vás na setkání queer lidí a těch, kdo sympatizují s queer tématikou. Na setkání všech, kdo žerou feminismus, i těch, kdo se nebojí stát u táboráku s feministkama a žvejkat s nima veganský buřty. Kdo se nebojí pohybu, přemýšlení o svém těle, o svých hranicích a hranicích jiných, kdo dokáže respektovat jiné lidi… PŘIJĎTE! Těšit se můžete na víkend plný workshopů, diskuzí, cvičení, kreativity (či alespoň pokusů o ní), koncertů a párty s pivem, limem, koktejlem, sbírání bobříků, táborový karneval a bojovku.

Více

Gender a sebevědomí v uměleckém provozu

21.10.2018  

Diskuze na téma souvislosti sebevědomí a genderu v uměleckém provozu. Jaký vliv na sebevědomí umělkyň a umělců může mít genderová rovnost? V čem je rozdílné postavení umělkyně či umělce vůči institucím? Jak se na uměleckém provozu projevuje mizení umělkyň v důsledku jejich mateřství? Jak vyřešit rozpor uměleckého společenského života a rodičovství zejména v pečující roli? Jaký vliv mají na umělce a umělkyně ekonomické souvislosti, v nichž jejich tvorba vzniká?

Více
feminismus.czČlánky › Afganistan - príprava učiteľov

Afganistan - príprava učiteľov

12. březen 2003  | UNICEF
Projekt zdôrazňuje odbornú prípravu žien, ktorým bola doteraz možnosť vzdelania odopretá.
V roku 2003 si 70.000 afgánskych pedagógov/ičiek zvýši kvalifikáciu na kurzoch UNICEF. Iba 15 percent v súčasnosti pôsobiacich učiteľov má odborné pedagiogické vzdelanie.

Projekt zdôrazňuje odbornú prípravu žien, ktorým bola doteraz možnosť vzdelania odopretá a podporuje interaktívnu výučbu, vrátane zručností dôležitých pre život. Je to tiež cesta, ako deti varovať pred mínami, ktoré si v Afganistáne vyžiadajú každý mesiac až 300 obetí, najčastejšie deti.


upravené redakciou

Související

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.