Feministická konference

28.8.2018  Moravskoslezský kraj  | 

Zajímá vás feminismus a chcete se dozvědět něco víc o tématech, kterými se současné feministky zabývají? Pak je tato akce určena právě pro vás.

Více

DIY Karneval - Women's rights are human rights

22.9.2018  

Letošní DIY karneval zvedá jedno, zdálo by se, běžné až banální téma - ženská práva. Proč běžné a banální? Řada lidí vám řekně, že doba boje za práva žen je úspěšně za námi, a že diskriminace a násilí páchané na ženách patří minulosti. Dost často zapomenou například na takové detaily, že Česko vede stále přední příčky v rozdílném odměňování žen a mužů za stejnou práci. Že většina řídících pozic je obsazena muži. A že a s různými druhy sexuálního obtěžování či násilí se za život setkala skoro každá žena. Ačkoli freetekno komunita, ze které DIY karneval vzešel, bývá označována za žensky nejotevřenější ze současných subkultur, ruku na srdce, ani zde nejsou poměry ideální.

Více

Sarah Sharma: sExit Machine

25.9.2018  Praha  | 

Přednáška navazuje na projekt „the sExit“, který se zabývá genderovým aspektem politiky úniku (exitu). Půjde o přehled široké škály mužských únikových fantazií napříč politickým spektrem. sExity se objevují v geopolitickém, technologickém i intimním prostoru. sExit se skrývá v nacionalistických hnutích (Brexit), nástupu sexuálních robotů, programech digitálního detoxu, aktivismu v oblasti mužských práv a dokonce i v některých odnožích autonomistického marxismu.

Více

Adéla Stodolová: Všechna jediná

25. února 2004 (středa) - 27. února 2004 (pátek)
25., 26. a 27. února ve 20 hod. v divadle ALFRED VE DVOŘE

25., 26. a 27. února ve 20 hod. v divadle ALFRED VE DVOŘE

koncept, choreografie a tanec: Adéla Stodolová
light design, projekce a režijní spolupráce: Vladimír Němeček
hudba: Anna Bubníková (cello), Pavol Smolárik (kytara)
kostýmy: Ludmila Stodolová
scéna: René Dumbrovský
třetí oko: Jiří Laštovka
produkční: Jiří Weberschinke - W Productions

Tématem projektu Všechna jediná je boj o jedinečnost, který svádíme všichni. Sledujeme příběh ženy od dětských let po dospělost, příběh boje o svobodu, o vymaňování se ze svazujícího společenského postavení. Poselstvím projektu je zbavit člověka strachu z vlastní osobitosti a podnítit v něm důvěru ke svému vnitřnímu hlasu. Představení je Všechna jediná je doprovázeno živou hudbou cellistky Anny Bubníkové a kytaristy Pavola Smolárika a ručně animovaná projekce Vladimíra Němečka neplní pouze dekorativní úlohu, ale v některých momentech se stává nepostradatelným hereckým partnerem.

Všechna jediná je dívenka, dívka i žena Adéla Stodolová: „Korzety a krunýře jsou sice věci z devatenáctého století, ale jsou to pro mě hlavně symboly, které stále něco znamenají, jen se liší od těch současných. V dnešní době nás například ovlivňují nejrůznější časopisy a ideály krásy. Ale ty tolik nepodněcují mou představivost“.

pořádá:  divadlo ALFRED VE DVOŘE

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.