Role sociálního dialogu v prosazování rovného odměňování žen a mužů

27.6.2018  Praha  | 

Česká republika patří v rámci Evropské unie k zemím s nejvyšším průměrným rozdílem v odměňování žen a mužů. Platová nerovnost má negativní dopad jak na samotné ženy a jejich rodiny, tak na celou naši ekonomiku. Jedním z prostředků ke snižování platových rozdílů je sociální dialog. Cílem akce je otevřít diskuzi o jeho roli v prosazování rovného odměňování žen a mužů z perspektivy různých aktérů.

Více

Adéla Stodolová: Všechna jediná

25. února 2004 (středa) - 27. února 2004 (pátek)
25., 26. a 27. února ve 20 hod. v divadle ALFRED VE DVOŘE

25., 26. a 27. února ve 20 hod. v divadle ALFRED VE DVOŘE

koncept, choreografie a tanec: Adéla Stodolová
light design, projekce a režijní spolupráce: Vladimír Němeček
hudba: Anna Bubníková (cello), Pavol Smolárik (kytara)
kostýmy: Ludmila Stodolová
scéna: René Dumbrovský
třetí oko: Jiří Laštovka
produkční: Jiří Weberschinke - W Productions

Tématem projektu Všechna jediná je boj o jedinečnost, který svádíme všichni. Sledujeme příběh ženy od dětských let po dospělost, příběh boje o svobodu, o vymaňování se ze svazujícího společenského postavení. Poselstvím projektu je zbavit člověka strachu z vlastní osobitosti a podnítit v něm důvěru ke svému vnitřnímu hlasu. Představení je Všechna jediná je doprovázeno živou hudbou cellistky Anny Bubníkové a kytaristy Pavola Smolárika a ručně animovaná projekce Vladimíra Němečka neplní pouze dekorativní úlohu, ale v některých momentech se stává nepostradatelným hereckým partnerem.

Všechna jediná je dívenka, dívka i žena Adéla Stodolová: „Korzety a krunýře jsou sice věci z devatenáctého století, ale jsou to pro mě hlavně symboly, které stále něco znamenají, jen se liší od těch současných. V dnešní době nás například ovlivňují nejrůznější časopisy a ideály krásy. Ale ty tolik nepodněcují mou představivost“.

pořádá:  divadlo ALFRED VE DVOŘE

www.feminismus.cz (2003)  |  redesign 2013  |  realizace a webhosting Econnect  |  design Michal Šiml  |  Za finanční podpory Slovak-Czech Women‘s Fund.